RC: Prozření (Nejtemnější síly 3)

Autor: Kelley Armstrong
Český název: Prozření 
Originální název: The Reckoning (Darkest Powers, #3)   
Knižní série: (Nejtemnější síly 3)      
Žánr: román, fantasy
Nakladatelství: GALATEA (CZ), Orbit (En) 
Anotace:
Chloe Saundersová je se svými přáteli na útěku, probouzí nejtemnější síly a... 
je zamilovaná. Totálně. 
Jmenuju se Chloe Saundersová. Je mi patnáct a chtěla bych být normální. Ale normální nejsem. Jsem geneticky modifikovaná nekromantka a vidím mrtvé a dokonce je dokážu i probouzet, aniž bych se o to snažila. Tohle rozhodně není normální. Teď momentálně jsem se svými třemi přáteli na útěku před organizací, která nás stvořila. Jsme k smrti vyčerpaní a nevíme, komu máme věřit. A jako by tohle nestačilo, já ještě k tomu všemu bojuju se svými city… Fakt nejsem normální.


Hodnocení knihy:                        Hodnocení obálky:
Zjistili jsme, 
že jsme se stali subjekty výzkumného projektu Genesis, 
pokusu s genetickou modifikací bytostí s nadpřirozenými schopnostmi. 

Poslední kniha trilogie Nejtemnější síly je tady a s ní i uzavření příběhu Chloe Saudersové a jejich neobyčejných přátel. Tito teenageři se stali oběti genetických pokusů Edisonovy skupiny a nyní se musí naučit zacházet se svými nadpřirozenými schopnostmi a  zabránit dalším šíleným pokusům. Jako by nestačilo, že hlavní hrdinové jsou na útěku, někteří z nich se budou muset postavit i vlastním citům. Podaří se známé čtveřici zničit nepřátelskou organizaci? Chloe, Tori, Derek a Simon stojí před velkou výzvou.

Ty si myslíš, že se mi líbí Derek? To je hloupý vtip, ne? 
Ale smích jsem ze sebe nedostala.

Chloe Saudersová se z obyčejné středoškolačky stala nekromantkou, bytostí, která dokáže vidět a probouzet mrtvé. I v posledním díle se učí ovládat nadpřirozené schopnosti a ochraňovat tak své blízké přátele. Jenže dokáže Chloe ovládat i své srdce? Hlavní hrdinka si uvědomuje, že si ve svých citech mezi Simonem a Derekem není jistá. 

Tori, Simon a Derek. To jsou jména přátel naší nekromantky a samozřejmě také další nadpřirozené bytosti. Čarodějka Tori nepatří zrovna k nejmilejším bytostem, kouzelník Simon opět usiluje o srdce Chloe a Derek se snaží všechny ochránit a hrát si na detektiva. 

Doktor Davidoff se zmínil, 
že Edisonova skupina byla součástí dalších projektů, 
ale já předstírala, že je to pro mě novinka.

Trilogie Nejtemnější síly vás přenese do světa duchů, vlkodlaků a dalších magických bytostí. Pokud milujete knihy ve stylu Nástrojů smrti a Upířích deníků, příběh Chloe a Nejtemnějších sil si vás určitě získá. Stejně jako další knihy s nadpřirozenou tématikou, i Prozření láká na napínavou akci a milostné zápletky. 

Ráda bych řekla, že děj posledního dílu splnil moje očekávání, ale pravda je, že mě spíše zklamal. Autorce bych rozhodně vytkla zbytečné natahování děje typu: Chloe opět vidí dalšího ducha a postavy se baví o ne/všedním životě. Ne všechny detaily čtenáře zajímají. Co bych ale úplně vytkla je zamlčení informací o nadpřirozeném světě v knize. O nich čtenáři skutečně jde a bohužel se jich moc nedočká. Nevím, jestli je to tím, že některé části knihy nejsou tak úplně domyšlené, nebo že autorka považuje za samozřejmost naši orientaci ve světě fantasy, ale knize chybí větší rozhled. 

  

Na co ale Prozření skutečně přitahuje, je zajímavý milostný trojúhelník a povaha postav. Nebýt těchto vedlejších linek, tak třetí díl by ztratil svoje kouzlo. Kdo nefandil, aby spolu skončil vlkodlak a nekromantka, jako by nebyl! Chloe a Derek rozhodně budou patřit k vašim oblíbeným postavám. To jiskření a roztomilá starostlivost obou postav se nedá jen tak přehlédnout.  

Finální bojová scéna a vlastně konec celé trilogie mi přišel dost chaotický. Jako by to spíše byl zkrácený scénář akčního fantasy filmu a ne konec románu. Tak hlavně že moji oblíbenci zůstali naživu a poslední odstavec končí happy endem

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji e-knihkupectví KNIHCENTRUM.
E-knihu lze zakoupit ZDE.
SHARE

Ella Knihomolka

Zdraví Vás Ella! Vášnivá čtenářka a malířka. Milovnice horké čokolády a nekonečných seriálů...
    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentářů:

  1. Pěkná recenze. :) Sérii jsem zatím nezkoušela číst, co jsem slyšela, tak všichni říkali, že je nic moc, ale podle tebe to zní docela fajn, takže možná zkusím. :)

    OdpovědětVymazat

„Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.“
- Honoré De Balzac

Ella xo. Používá technologii služby Blogger.